Щоденки – зло?
А як ви думаєте?
Щоденки – чудова можливість стежити за інтимною гігієною.
Виділення у жінок репродуктивного віку – норма. Їх характер може змінюватися протягом циклу, а обсяг – індивідуальний. Чому у жінки йдуть коричневі виділення дізнайтесь за посиланням https://vnk1.kiev.ua/disease/chomu-u-zhinki-jdut-korichnevi-vidilennya-fiziologichni-i-patologichni-prichini/. Однієї жінці для відчуття чистоти вони потрібні, а іншій досить регулярної зміни білизни.
У яких ситуаціях можуть бути зручними?
Виділення нерясні чи специфічні. Це відбувається:
- до та після менструацій для захисту від несподіваного перебігу або від залишкових виділень
- у період менструації при використанні тампонів (як додаткова страховка для білизни)
- при проблемах з нетриманням сечі, що буває іноді після пологів та інших випадках
- при проходженні курсу лікування свічками
- при овуляції, коли зростає внутрішньопіхвова секреція.
Незважаючи на переконання, що щоденки негативно впливають на мікрофлору та створюють «парниковий ефект», доказів цьому на сьогоднішній день немає! Навпаки, ті дослідження, які були проведені (їх не так багато), свідчать про те, що для здорової жінки щоденні прокладки безпечні.
Які «щоденки» обираємо?⠀
- Без ароматизаторів та барвників;⠀
- Бавовняні, без клейончастого шару;⠀
- Якщо брати з собою в сумочку, прокладка повинна бути в окремій упаковці.
Постійне носіння прокладок часто призводить до збільшення кількості виділень, роздратування, натирання, запалення волосяних фолікулів.
Є ситуації, за яких краще відмовитися від щоденних прокладок. Усі вони пов’язані з алергічними реакціями різні компоненти прокладок, особливо на ароматизатори.
Прокладки не слід залишати у ванній кімнаті. Через високу вологість втрачаються властивості, розвивається сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів.